Ik lees graag met Mier en Mug
Auteur: Katrien Vandewoude
Illustrator: Marieke van Ditshuizen
Oorspronkelijke taal: Nederlands
Verschenen: januari 2017
Uitgeverij: Van Halewyck (kind & Jeugd)
EAN-nummer: 9789461316745
Prijs: € 22,00 (HC)
Leeftijd: vanaf 6 jaar
ik lees graag met Mier en Mug is een heel mooi boek om mee te leren lezen. Het heeft eigenlijk alles voor de eerste stappen op weg naar het lezen van de mooiste boeken ooit geschreven. Het boek begint met AVI start en gaat door naar AVI M3 en E3. Dus als het lezertje zover is kan het naadloos doorgaan naar de volgende (AVI) stap. 7 korte verhalen in een mooi stevig boek met een harde kaft.
Bovendien zijn de korte verhaaltjes van Katrien Vandewoude erg leuk en ook leerzaam over het leven van een mug en een mier. De illustraties van Marieke van Ditshuizen zijn beeldig, kleurig en grappig. In het boek zit ook nog een luister-cd, waarop de verhaaltjes worden voorgelezen met muziek bij. Beter zou niet kunnen!
In de AVI start-verhaaltjes maak je eerst kennis met de pittige, bijdehante mug. Mug vliegt er lekker op los, haalt coole truukjes uit en botst daar bij links, rechts en ondersteboven hard tegen andere pittige, bijdehante muggen aan. Dat is wat minder leuk want soms doet het flink pijn. Dan maar even een fijn plekje zoeken voor een dutje. Al met al flierefluit mug er lekker op los, hij is vrolijk, heeft pret, hij neemt het er van.
In verhaaltje twee leer je mier kennen, mier is lief, netjes en hardwerkend. Zelfs al is haar werk zwaar en moeilijk, mier geeft niet op. Ze werkt van 's morgens tot in de avond, het werk moet af. Als het werk bijna klaar is gaat het toch nog mis. Mier is zo boos, eigenlijk wil ze wel huilen. Maar doet ze dat? Nee, kop op, geef niet op! Maar dan vindt mier een vriendje, je weet het al, ze loopt mug tegen het lijf :))
3 briljante sterren voor Ik lees graag met Mier en Mug, van onze jonge lezertjes en hun grote luisteraars!