Icon en

Daantje De Wereldkampioen

een prachtig Roald Dahl / Quentin Blake boek
Vaderdag, Leesboek, Natuur, Geïllustreerd, Grappig, Klassiek en Avontuurlijk
Daantje de wereldkampioen homepage

Daantje de Wereldkampioen
Auteur: Roald Dahl
Illustrator: Quentin Blake
Oorspronkelijke taal: Engels
Vertaald door: Harriët Freezer
Verschenen: 1976
Uitgeverij: Fontein
ISBN13: 9789026107481
Prijs: € 9.85 (HC - tweedehands)
€ 7.99 (HC) - juli 2024
Leeftijd: vanaf 7 jaar

Daantje de wereldkampioen sidepicll

Vandaag lezen we één van onze favoriete boeken van Roald Dahl (1916-1990) Daantje de Wereldkampioen. Het boek is misschien minder bekend dan Sjakie en de Chocolade fabriek, Mathilda of De Heksen. (ook favoriete Roald Dahl boeken hier) maar niet minder mooi en grappig, alleen op een andere manier.

Sir Quentin Blake (1932), de vaste illustrator van Roald Dahl. illustreerde ook Daantje de Wereldkampioen, op zijn eigen briljante wijze. Zijn tekeningen geveen zoveel sfeer aan het verhaal, je ziet de oude woonwagen en de natuur voor je. Maar ook de saamhorigheid van Daantje en zijn vader. Het getekende vijfjarige Daantje is superschattig!

Daantje de wereldkampioen 01
Daantje de wereldkampioen 02
Daantje de wereldkampioen 03
Daantje de wereldkampioen 04

Daantje, 5 jaar oud

De oude woonwagen

Veldwachter Bever

Daantje en zijn vader

Het verhaal van Daantje is vooral zo mooi omdat Daantje en zijn fantastische vader een diepe liefde voor de natuur delen. Net als de hang naar spannende avonturen, in hun toch al ongewone leventje. Die avonturen komen er, als ze de strijd aangaan met de rijke snob Victor Hazel!

3+ briljant sprankelende sterren voor Daantje de Wereldkampioen. van de luisteraartjes en de voorlezers!